SPORT

Juventusi jep lajmin e papritur, po i largon gjashtë lojtarë

Skuadra e Juventusit po i largon gjashtë lojtarë.

Juventus po kalon një vit të komplikuar. Pas një dominimi gati dhjetë vjeçar në Itali, ‘Zonja e Vjetër’ tani është duke u përballë me një garë të ashpër me Interin dhe Lazio për ‘Skudeto’.

Në klub janë duke ndjerë se ka rënie të madhe të performancës së disa lojtarëve, duke bërë edhe një listë me emrat e lojtarëve që do të largohen në fund të sezonit.

Është Andrea Angelli që ka marrë situatën në dorë, duke zhvilluar takime me bordin drejtues, trajnerin Maurizio Sarri, Pavel Nedvedin dhe Fabio Paratici.

Janë lojtarët si Miralem Pjanic, Blaise Matuidi, Federico Bernardeschi, Douglas Costa, Alex Sandro dhe Gonzalo Higuain, që janë në listën që rrëzikojnë largimin.

Këta lojtarë duhet të bindin për të qëndruar, dhe testi i tyre i parë do të jetë të enjten kundër Milanit në Kupën e Italisë.

Skuadra e Juventusit po i largon gjashtë lojtarë.

Juventus po kalon një vit të komplikuar. Pas një dominimi gati dhjetë vjeçar në Itali, ‘Zonja e Vjetër’ tani është duke u përballë me një garë të ashpër me Interin dhe Lazio për ‘Skudeto’.

Në klub janë duke ndjerë se ka rënie të madhe të performancës së disa lojtarëve, duke bërë edhe një listë me emrat e lojtarëve që do të largohen në fund të sezonit.

Është Andrea Angelli që ka marrë situatën në dorë, duke zhvilluar takime me bordin drejtues, trajnerin Maurizio Sarri, Pavel Nedvedin dhe Fabio Paratici.

Janë lojtarët si Miralem Pjanic, Blaise Matuidi, Federico Bernardeschi, Douglas Costa, Alex Sandro dhe Gonzalo Higuain, që janë në listën që rrëzikojnë largimin.

Këta lojtarë duhet të bindin për të qëndruar, dhe testi i tyre i parë do të jetë të enjten kundër Milanit në Kupën e Italisë.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top