BIZNES

Irani gati për luftë/ Zbulohen tunelet dhe armatimet e fuqishme nëntokësore (FOTO)

Irani duket se po përgatitet për luftë, pasi së fundmi janë zbuluar bazat e saj sekrete, të vendosura nëntokë.

Grupet e opozitës publikuan pamje të rralla nga vendet ku Irani mban raketat. Bazat e tyre të fshehta thuhet se janë varrosur shumë thellë, për t’u mbrojtur nga shpërthimet e bombave dhe sulmet me raketa.

Fotografitë e siguruara tregojë edhe disa tunele, por ende nuk dihet qëllimi i përgatitjes së fortë ushtarake të Iranit.

Irani duket se po përgatitet për luftë, pasi së fundmi janë zbuluar bazat e saj sekrete, të vendosura nëntokë.

Grupet e opozitës publikuan pamje të rralla nga vendet ku Irani mban raketat. Bazat e tyre të fshehta thuhet se janë varrosur shumë thellë, për t’u mbrojtur nga shpërthimet e bombave dhe sulmet me raketa.

Fotografitë e siguruara tregojë edhe disa tunele, por ende nuk dihet qëllimi i përgatitjes së fortë ushtarake të Iranit.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top