SPORT

Elliot tregon dashurinë e madhe për Milanin, nuk e shet për asnjë çmim

Menaxhimi Elliott nuk ka treguar dëshirë për të shitur Milanin në të ardhmen e afërt, pretendon një raport, pavarësisht spekulimeve që sugjerojnë ndryshe.

Nuk ka asnjë gjasë që Elliott mund të shesë kuqezinjtë, pavarësishtë asaj që personi më i fortë i lidhur me një ofertë për blerj është pronari i grupit Louis Vuitton, Bernard Arnault.

La Repubblica kohët e fundit deklaroi se Arnault ka paraqitur një ofertë prej 975 milionë euro për të blerë Milanin, dhe një numër burimesh kanë vazhduar të insistojnë që francezi ka një interes të vërtetë, përcjell ORAinfo.

La Repulica ka mësuar përmes një shoku të Ariedo Braida se bisedimet kanë përparuar në atë masë sa Arnault është afër nënshkrimit të një marrëveshje me vlerë pothuajse 1 biliard euro për të blerë kuqezinjtë.

Sidoqoftë, mohimet arritën nga një zëdhënës i LVMH në lidhje me raportin e Repubblica, dhe më shumë arritën në Instagram nga djali i Bernard, Antoine.

Ata që ëndërrojnë të shohin Milanin në duart e Arnault, u është dhënë nj..

Menaxhimi Elliott nuk ka treguar dëshirë për të shitur Milanin në të ardhmen e afërt, pretendon një raport, pavarësisht spekulimeve që sugjerojnë ndryshe.

Nuk ka asnjë gjasë që Elliott mund të shesë kuqezinjtë, pavarësishtë asaj që personi më i fortë i lidhur me një ofertë për blerj është pronari i grupit Louis Vuitton, Bernard Arnault.

La Repubblica kohët e fundit deklaroi se Arnault ka paraqitur një ofertë prej 975 milionë euro për të blerë Milanin, dhe një numër burimesh kanë vazhduar të insistojnë që francezi ka një interes të vërtetë, përcjell KosovaToday.

La Repulica ka mësuar përmes një shoku të Ariedo Braida se bisedimet kanë përparuar në atë masë sa Arnault është afër nënshkrimit të një marrëveshje me vlerë pothuajse 1 biliard euro për të blerë kuqezinjtë.

Sidoqoftë, mohimet arritën nga një zëdhënës i LVMH në lidhje me raportin e Repubblica, dhe më shumë arritën në Instagram nga djali i Bernard, Antoine.

Ata që ëndërrojnë të shohin Milanin në duart e Arnault, u është dhënë një goditje tjetër sot. Sipas asaj që po raportojnë il Corriere della Sera të enjten, fondi amerikan mbrojtës nuk ka ndërmend të shesë klubin në këtë kohë.

Ekziston qëllimi nga ana e tyre për ta rikthyer Milanin në krye dhe rruga ka filluar, edhe nëse nevojiten kohë dhe hapa të mëtejshëm. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top