SPORT

Nuk do ta besoni, ja ku po transferohet Eriksen

Christian Eriksen ka një kontratë që skadon me Tottenham Hotspur verën e ardhshme dhe, në këtë fazë, duket gjithnjë e më shumë e pamundur që Danezi të nënshkruajë një marrëveshje të re me klubin e Londrës së Veriut.

Ka një numër klubesh të interesuara për të ndjekur një veprim për Eriksen në një ‘transferim të lirë’ verën e ardhshme, me Juventus, Real Madrid dhe Inter Milan të emëruar në mesin e palëve të interesuara, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, raportet nga Sport 1 sugjerojnë që Eriksen është i gatshëm të shuajë ato klube të lartpërmendura në favor të një transferimi te Bayern Munich./ORAinfo/

Christian Eriksen ka një kontratë që skadon me Tottenham Hotspur verën e ardhshme dhe, në këtë fazë, duket gjithnjë e më shumë e pamundur që Danezi të nënshkruajë një marrëveshje të re me klubin e Londrës së Veriut.

Ka një numër klubesh të interesuara për të ndjekur një veprim për Eriksen në një ‘transferim të lirë’ verën e ardhshme, me Juventus, Real Madrid dhe Inter Milan të emëruar në mesin e palëve të interesuara, përcjell KosovaToday.

Sidoqoftë, raportet nga Sport 1 sugjerojnë që Eriksen është i gatshëm të shuajë ato klube të lartpërmendura në favor të një transferimi te Bayern Munich./KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top