SPORT

Real Madrid ndjen keqardhje që ia shiti Milanit yllin e madh, tani ai vlen 50 milionë euro

Real Madrid ka keqardhje të madhe në lidhje me shitjen e plotë të Theo Hernandez te Milan.

22-vjeçari pasi ka arritur te Milani ka arritur të shënojë gjashtë gola dhe dy asistime në të gjitha garat, duke u vendosur veten si golashënuesi kryesor i klubit në këtë proces.

Sipas një raporti nga Calciomercato, Real Madrid ia shiti Hernandezin Milanit për një tarifë prej vetëm 20 milionë euro, që duket se është një marrëveshje absolute tani duke pasur parasysh formën e tij të shkëlqyer deri më tani, përcjell ORAinfo.

Francezi ka regjistruar një kontribut për gol çdo 231 minuta, dhe duke pasur parasysh që Los Blancos kanë përfunduar duke shpenzuar potencialisht mbi 50 milionë euro për Ferland Mendy si zëvendësimi afatgjatë i Marcelo, duket se ata kishin një kandidat ideal në librat e tyre gjatë gjithë kohës .

Kohët e fundit u raportua nga il Corriere della Sera në fakt se Hernandez tani vlen rreth 50 milionë euro për sa i përket vlerës aktuale të tregut – një rritje prej 250 për qind në t..

Real Madrid ka keqardhje të madhe në lidhje me shitjen e plotë të Theo Hernandez te Milan.

22-vjeçari pasi ka arritur te Milani ka arritur të shënojë gjashtë gola dhe dy asistime në të gjitha garat, duke u vendosur veten si golashënuesi kryesor i klubit në këtë proces.

Sipas një raporti nga Calciomercato, Real Madrid ia shiti Hernandezin Milanit për një tarifë prej vetëm 20 milionë euro, që duket se është një marrëveshje absolute tani duke pasur parasysh formën e tij të shkëlqyer deri më tani, përcjell KosovaToday.

Francezi ka regjistruar një kontribut për gol çdo 231 minuta, dhe duke pasur parasysh që Los Blancos kanë përfunduar duke shpenzuar potencialisht mbi 50 milionë euro për Ferland Mendy si zëvendësimi afatgjatë i Marcelo, duket se ata kishin një kandidat ideal në librat e tyre gjatë gjithë kohës .

Kohët e fundit u raportua nga il Corriere della Sera në fakt se Hernandez tani vlen rreth 50 milionë euro për sa i përket vlerës aktuale të tregut – një rritje prej 250 për qind në tarifën e paguar fillimisht nga Paolo Maldini. /KosovaToday/

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top