You are here
Home > Teknologji

Viber tashmë ofron edhe thirrje me video

Viber ka përditësuar aplikacionet e saj në pajisjet iOS dhe Androidme një veçori që shumë përdorues kanë kohë që po e kërkojnë - video thirrjet nëpajisjet mobile. Që nga ky moment ju mund të komunikoni edhe me video me miqtë tuaj në Viber. Krijimi i kësaj veçorie, rivalizon fort aplikacionin Skype-

Golf 8 makina e se ardhmes

Golf 8 vjen pas 5 viteve.wolsfagen ka nisur te zhvilloj teknologjin me te sofistikuar per gjeneratat e ardhshme te Golfit.Edhe pse gjenerata e ardhshme e Golfit vjen pas 5 vjete,Wolsfagen ka filluar te zhvilloj teknologjit me te reja per kete makine. Per shkak te ligjit te ri te BE reth emitimit

Facebook prezanton aplikacionin vetëm për njerëzit e famshëm

Facebook prezantoi të enjten njëaplikacion të ri për pajisjet iOS për njerëzit e famshëm dhe publikë, për ta bërë më të lehtë për ta që të lidhen me fansat e tyre. Aplikacioni, i quajtur FacebookMentions, i lejon përdoruesit të shohin se çfarë thonë fansat në një faqe dedikuar atyre, transmeton Krokodili. Faqet e tyre me numrin më

McLaren vjen me një supermakinë

Ky do të jetë dizajni që do të ketë McLaren P1 GTR. Makinaplot elegance që do të na mahnisë muajin e ardhshëm. Nuk ka shumë detaje rreth ketij modeli por ajo që pritet ështëfakti që fuqia motorike e saj do të jetë më e madhe se paraardhëset. Pritet që makina të ketë një çmim prej 1.980.000 paundë

Tesla prezanton rivalin e ri të BMW 3

Tesla prezanton rivalin e ri të BMW 3. Model 3 pritet të zbulohet publikisht në vitin 2016 ndërsa makina do të jetë në shitje në vitin 2017. Në një intervistë për Auto Express themeluesi i Tesla-s, Elon Musk tha se Model 3 do të jetë më i vogël se Model S dhe do të karakterizohet nga një çmim prej 35

Inxhinierët shpikin monitorin që përmirëson shikimin

Për të gjithë personat të cilët kanë nevojë për lente korrektive, për të përdorur pajisjet dixhitale, tashmë do u vijë në ndihmëmonitori që korrigjon shikimin. Në bazë të studimeve të kryera së fundmi është vënë re se rreth 40 % e popullsisë globale, ka nëvojë për lente korrektuese përballë monitorëve dhe shifrat sa vijnë e rriten gjithnjë

Kate Upton imazhi i ri i “Bobbi Brown”

Supermodelja e njohur Kate Upton do të jetë imazhi i ri i firmës me produkte kozmetike “Bobbi Brown”. 22 vjeçarja do të jetë fytyra e koleksionit të ri “Surf & Sand” duke zëvendësuar Katie Holmes. Koleksioni pritet të hidhet në treg gjatë muajt korrik - See more at: http://gazetashqip.eu/vip/kate-upton-imazhi-i-ri-i-bobbi-brown.html#sthash.GJwknc7j.dpuf

Top