SPORT

Milan – Juventus, ndodh e papritura me shitjen e biletave

Është vendosur rrekord me shitjen e biletave të ndeshjes Milan – Juventus.

Një rekord i ri do të vendoset në futbollin italian, saktësisht në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Italisë, mes Milanit dhe Juventusit.

Mediet në Itali bëjnë të ditur se janë shitur 70 mijë bileta për këtë ndeshje, që përbën rekord për një përballje gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Ndeshja mes Milanit dhe Juventusit luhet ditën e enjten, me fillim nga ora 20:45.

Raportohet se biletat e Milanit tashmë janë shitur, dhe kanë mbetur vetëm disa të Juventusit për t’u tërhequr.

Interi sonte (e mërkurë) luajti kundër Napolit në ‘San Siro’, dhe të pranishëm në stadium ishin 59 mijë e 601 tifozë.

Është vendosur rrekord me shitjen e biletave të ndeshjes Milan – Juventus.

Një rekord i ri do të vendoset në futbollin italian, saktësisht në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës së Italisë, mes Milanit dhe Juventusit.

Mediet në Itali bëjnë të ditur se janë shitur 70 mijë bileta për këtë ndeshje, që përbën rekord për një përballje gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Ndeshja mes Milanit dhe Juventusit luhet ditën e enjten, me fillim nga ora 20:45.

Raportohet se biletat e Milanit tashmë janë shitur, dhe kanë mbetur vetëm disa të Juventusit për t’u tërhequr.

Interi sonte (e mërkurë) luajti kundër Napolit në ‘San Siro’, dhe të pranishëm në stadium ishin 59 mijë e 601 tifozë.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top