SPORT

Kemal Ademi refuzon Kombëtaren e Kosovës? Mësohet gjithçka

Ka qarkulluarlajmi se Kemal Ademi ka refuzuar të luajë për Kombëtaren e Kosvës.

Ai është një ndër futbollistët me në formë nga Kosova në Evropë dhe po shkëlqen me skuadrën e Baselit në Zvicër.

Në ditët e fundit është raportuar në media se sulmuesi Ademi e ka refuzuar Kosovën me pretekstin se është duke e pritur një ftesë nga Përfaqësuesja e Zvicrës.

“Nuk është e vërtet se Kemal Ademi e ka refuzuar Kosovën. Edhe kryetari Agim Ademi edhe anëtarët e Komitetit Ekzekutiv janë të angazhuar në këtë drejtim”.

“Çdo lojtar që ka kualitete dhe dëshirë do të ftohet nga Kosova”, ka thënë sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu për emisionin Imazh në Radio Televizionin e Kosovës.

Ademi është 23-vjeçar, ndëra me Baselin në këtë edicionin i ka realizuar pesë gola.

Kosova të enjten luan ndaj Gjibraltarit, ndërsa pas katër ditëve me Malin e Zi.

Ka qarkulluarlajmi se Kemal Ademi ka refuzuar të luajë për Kombëtaren e Kosvës.

Ai është një ndër futbollistët me në formë nga Kosova në Evropë dhe po shkëlqen me skuadrën e Baselit në Zvicër.

Në ditët e fundit është raportuar në media se sulmuesi Ademi e ka refuzuar Kosovën me pretekstin se është duke e pritur një ftesë nga Përfaqësuesja e Zvicrës.

“Nuk është e vërtet se Kemal Ademi e ka refuzuar Kosovën. Edhe kryetari Agim Ademi edhe anëtarët e Komitetit Ekzekutiv janë të angazhuar në këtë drejtim”.

“Çdo lojtar që ka kualitete dhe dëshirë do të ftohet nga Kosova”, ka thënë sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu për emisionin Imazh në Radio Televizionin e Kosovës.

Ademi është 23-vjeçar, ndëra me Baselin në këtë edicionin i ka realizuar pesë gola.

Kosova të enjten luan ndaj Gjibraltarit, ndërsa pas katër ditëve me Malin e Zi.

Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

LAJME ME TE LEXUARA

Loading...
To Top